SYMULACJA SPŁATY KREDYTU GOTÓWKOWEGO

Thoughts

Temat: [GP] Kredyty hipoteczne - jak bank zarabia?

  Kredyty hipoteczne: bank zarabia nawet 8 proc. na różnicach kursowych
  (Gazeta Prawna/24.08.2007, godz. 06:38 )

  Spread, czyli różnica w kursie waluty, po jakiej bank kupuje i sprzedaje nam ustaloną kwotę pieniędzy, może zwiększyć koszt kredytu hipotecznego nawet o 8 proc.

  Banki ustalają widełki kursowe podobnie jak w kantorze. Im większa rozpiętość pomiędzy kursem kupna waluty, po jakim zaciągamy kredyt, a kursem sprzedaży, po którym kredyt musimy spłacać, czyli tzw. spread, to dla banków dodatkowy i bardzo atrakcyjny zarobek.

  W zależności od banku ta różnica może podnieść koszt kredytu od 2 do ponad 8 proc. Co więcej, banki nie mają obowiązku informowania klientów o fakcie zmiany widełek kursowych, dlatego tym bardziej klienci powinni zwracać uwagę na tę część kosztów kredytowych.

  - Nie oszukujmy się, spread jest dodatkowym dochodem banku i bardzo trudno jest negocjować jego wysokość. Dużo łatwiej będzie wynegocjować niższą marżę - mówi Aleksandra Gontarek, kierownik ds. produktów hipotecznych w Goldenegg.

  Wnioskowana kwota kredytu, która pozwoliłaby negocjować spread, musiałaby opiewać na kwotę co najmniej miliona złotych, choć i przy takich sumach rozmowy niekoniecznie muszą zakończyć się sukcesem klienta.

  - Dla banku zmiana spreadu to raczej decyzja strategiczna. Jego zwiększenie wiąże się z większymi dochodami banku, a jego obniżenie ze zwiększeniem atrakcyjności banku względem konkurencji - przyznaje Aleksandra Gontarek.

  Stosowane na rynku widełki kursowe mogą kształtować się na poziomie od kilku do kilkunastu groszy. Analitycy Goldenegg sprawdzili, na jakie koszty narażony jest klient wnioskujący o kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich w wybranych bankach. Gdyby 20 sierpnia zaciągnął kredyt w kwocie 100 tys. zł w wyniku działania spreadu w Santander Banku miałby do spłaty nie 100 tys. zł kapitału, ale o 2,16 tys. zł więcej (spread wynosi 5 groszy), w MultiBanku o 4,37 tys. zł więcej, a w Metrobanku aż prawie 8,1 tys. zł.

  Symulacja pokazuje, że spread w znaczący sposób podnosi koszty, a to przecież - obok marży, prowizji, ubezpieczeń - tylko jeden z kosztów walutowego kredytu hipotecznego.

  Sprawdzając wysokość spreadu, warto też pamiętać, że banki mogą stosować różne spready, np. dla transakcji gotówkowych spread będzie inny niż dla transakcji bezgotówkowych. Należy więc upewnić się, czy w kontekście kredytu hipotecznego bierzemy pod uwagę właściwe kursy.

  MACIEJ BEDNAREK

Źródło: 85.128.237.46/forumpi/viewtopic.php?t=254


Temat: Kredyt - Kia Finance
Najpierw dowiedz się u dealera i poproś o wybór najkorzystniejszej oferty - niech Ci prześlą symulację możliwie najlepszego kredytu na maila. Następnie poproś o ofertę w banku w którym masz konto - również na maila. W dalszej kolejności opcje są dwie:

OPCJA1
Jeśli ta z Twojego banku będzie lepsza, to prześlij ją do dealera i napisz, że oto Twój bank dał Ci lepszą ofertę i poproś aby "przemyśleli" swoją propozycje raz jeszcze, bo zależy Ci na tym aby wszystkie formalności załatwić u nich. Nawet jeśli jej nie przebiją to bardzo się do niej zbliżą i na pewno:
- zmniejszą prowizję (jeśli pobierają)
albo
- zmniejszą oprocentowanie
albo
- zrezygnują z ubezpieczenia (o tym poniżej)

OPCJA 2.
Jeśli ta z Twojego banku będzie gorsza, to prześlij do banku tą otrzymaną od dealera i powiedz, że dealer ma lepsze warunki i że prosisz aby "przemyśleli" swoją propozycje raz jeszcze bo skoro masz u nich konto i powierzasz im swoje pieniądze to liczysz na dobre warunki. Powinieneś otrzymać ciut lepszą ofertę. Dalej postępuj tak jak w OPCJI 1

Dlaczego starać się o kredyt u dealera ? Ano dlatego, że każdy dealer ma ofertę finansowania zakupu pojazdów i ma z tego prowizję więc w umowie/zamówieniu zastrzega, że ustalona cena pojazdu dotyczy zakupu gotówkowego lub finansowanego z banków/instytucji wskazanych przez dealera. Jeśli wybierzesz inny bank, dealer może Ci zwiększyć cenę samochodu od 1% nawet do 5%. Koniecznie o to zapytaj!!! Jeśli oferta Twojego banku będzie mimo to lepsza i zdecydujesz się właśnie na swój bank to uzyskaj pisemne zapewnienie od dealera, że nie podniesie ceny pojazdu w związku z finansowaniem zakupu ze źródeł wskazanych przez Ciebie.

UWAGI:
1) na wstępie nie przesyłaj żadnych dokumentów i nie wnioskuj o kredyt tylko poproś o samą symulację. Bo jeśli pójdzie wniosek i przejdzie, to info o promesie wędruje do BIKu i możesz mieć problem ze zdolnością kredytową już przy wnioskowaniu do wybranego przez Ciebie banku! Promesa bankowa jest ważna 30 dni i może być przedłużana, również w BIKu (banki aktualizują informacje w BIKu raz na miesiąc). Miałem ten problem i musiałem zamówić płatny raport z BIKu aby się dowidzieć, że na moim "koncie" jest kredyt, który został przyznany w trybie zapytania, ale ja o tym nie wiedziałem - niezłe, co ?

2) nie daj sobie wmówić, że kredyt musi być ubezpieczony. Będą Ci wmawiać, że np: w ich banku kredyt tej wysokości wymaga ubezpieczenia na wypadek utraty pracy/zdrowia/życia - i tylko wówczas go dostaniesz jak go ubezpieczysz. Mniej subtelni będą zadawać pytania w stylu "czy na pewno chce Pan obciążyć swoich najbliższych Pana zobowiązaniami ?"
Oczywiście można to ubezpieczenie wziąć, ale NA PEWNO nie jest ono obowiązkowe i jeśli ktoś nie chce płacić dodatkowych kilku tyś. zł to nie musi. Lepiej za zdecydowanie mniejsze pieniądze wykupić ubezpieczenie GAP!! W kredycie a zwłaszcza leasingu to najlepszy "dupochron".

3) bez względu na podane procenty i prowizje, przed podjęciem ostatecznej decyzji podsumuj wszystkie kwoty o zobacz jaki wychodzi Ci koszt kredytu - to jest decydujące

4) koniecznie dowiedz się o koszty opłat manipulacyjnych zwłaszcza: opłata za monit z upomnieniem (każdemu może się zdarzyć obsuwa), opłata za zmianę harmonogramu płatności czyli np: za wcześniejszą spłatę kredytu (jeśli dopuszczasz taką opcję upieraj się aby odstąpili od opłaty) no i warunki zabezpieczenia spłaty kredytu - zwykle jest to m.in. cesja praw z polisy AC, a w tym wypadku niektóre banki żądają doubezpieczenia pojazdu, jeśli np: szkoda z AC przekracza kwotę np: 2 tyś zł.

5) bierz kredyt w PLN, k. walutowy opłacalny jest tylko przy okresie powyżej 15-20 lat i kwotach rzędu kilkuset tyś zł. Zresztą w walucie to teraz ciężko kredyt wziąć.

Powyższy tutorial przerobiłem samodzielnie z pozytywnym skutkiem
Źródło: mojasportage.pl/viewtopic.php?t=128


Temat: Kredyt dla lekarzy
OFERTA KREDYTOWA DLA LEKARZY
BEZ KONIECZNOŚCI DOKUMENTOWANIA DOCHODÓW


Deutsche Bank PBC S.A. jest bankiem oferującym kompleksowe i zindywidualizowane rozwiązania finansowe dla Klientów Indywidualnych i Biznesowych.

db kredyt to linia biznesowa Deutsche Bank PBC S.A., specjalizująca się w udzielaniu szybkich kredytów gotówkowych. Naszą ofertę kierujemy do szerokiego grona Klientów indywidualnych.

Szanowni Państwo,
Deutsche Bank PBC S.A specjalizuje się w tworzeniu propozycji kredytowej precyzyjnie dopasowanej do potrzeb wybranych grup zawodowych. Bank ma duże doświadczenie w tym zakresie i specjalnie dla Lekarzy przygotował wyjątkową propozycję kredytową. Wymagane formalności zostały ograniczone do minimum.

Bank nie wymaga dokumentów dochodowych.

Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami zamieszczonymi w załączonej ofercie. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości z przyjemnością przedstawię więcej informacji.

Cechy db kredyt:

-Bez poręczycieli i zabezpieczeń (zbędnie jest jakiekolwiek kompletowanie dokumentów dochodowych wystarczy dowód osobisty oraz dyplom ukończenia studiów medycznych)

-Dowolny cel kredytu (inwestycja w gabinecie, remont, zakup samochodu, podróż itp)

-Szeroki wybór kwot od 500 do 80.000zł ( plusem jest także fakt iż oprocentowanie nie jest uzależnione od kwoty kredytu, niezależnie od tego czy będzie to 10000zł czy 80000zł oprocentowanie jest takie samo)

-Możliwość wcześniejszej spłaty bez dodatkowych kosztów (w każdym momencie trwania umowy możecie Państwo spłacić kredyt- Spłacacie w takim przypadku tylko kapitał odsetki zostają umorzone)

-Możliwość łączenia dochodów

-Szeroki wybór okresu kredytowania od 3 miesięcy do 6 lat
-Decyzja kredytowa w ciągu 2-3 dni

-Możliwość ubezpieczenia Siebie i rodziny w okresie spłaty kredytu ( ubezpieczenie obejmuje; utratę pracy, utratę zdrowia, stałą lub czasową niezdolność do wykonywania pracy, poważne zachorowanie, śmierć- w tych przypadkach ubezpieczyciel ponosi odpowiedzialność za spłatę kredytu)

-Doradca przyjeżdża na miejsce do klienta (nie musicie Państwo udawać się do Banku i tracić cennego czasu)

-W ofercie również kredyty konsolidacyjne (zamiana kilku rat innych kredytów na jedną niską ratę- na życzenie zrobię symulację i wyliczę ile Państwo zaoszczędzicie decydując się na kredyt konsolidacyjny w Naszym Banku lub mając jeden kredyt w innym Banku można wymienić go na Nasz tańszy)

Przykładowe rata;
20 000zł na 72 m-ce rata 402zł

Przykładowe rata zawieraja wszystkie koszty nie pobieramy wstepnych opłat manipulacyjnych oraz nie pobieramy wstępniej z góry płatnej prowizji. Rata jest jedynym kosztem kredytu.

Barbara Karbowiak
515 227 001
barbara.karbowiak@interia.pl

Jeżeli planują Państwo jakiekolwiek inwestycje lub zakupy i nie Chcą zamrażać własnych środków finansowych chętnie wykonam symulacje spłaty lub odpowiem na pytania.

Pozdrawiam
Źródło: biznesforum.pl/viewtopic.php?t=10616


Temat: Ziemia kontra mieszkanie.
Decydując się na inwestowanie w nieruchomości stajemy przed dylematem czy wybrać mieszkanie czy ziemię. Obie opcje mają swoje wady i zalety. Która przyniesie nam największe zyski?

Mieszkanie ma ogromną przewagę nad wszystkimi innymi formami inwestycji na rynku nieruchomości. Przeciętny zjadacz chleba może je w kupić w większości za pieniądze z banku. Poprawia to znacznie rentowność takiej inwestycji. Doświadczeni inwestorzy oceniają ją za pomocą tzw. wewnętrznej stopę zwrotu (IRR), a ta rośnie znacząco wówczas, gdy nie musimy wykładać własnych pieniędzy na starcie.

Łatwy kredyt i "dywidenda"

Co kupić? Mając do wydania przykładowe 500 tysięcy złotych mamy spory wybór zarówno na rynku wtórnym jak i pierwotnym. Gotowe mieszkanie ma tę przewagę nad lokum dopiero budowanym, że można je od razu wynająć. A wynajem jest sprawą kluczową. Bez tej dodatkowej "dywidendy" cały projekt inwestycyjny może się "posypać".

Przeprowadźmy prostą symulację: kupujemy mieszkanie w 80 procentach na kredyt (raty równe, spłata przez 30 lat, oprocentowanie 6,5%). Po pięciu latach sprzedajemy mieszkanie i spłacamy kredyt. Jeśli założymy optymistycznie, że nieruchomość sprzedamy o 40% drożej wówczas stopa zwrotu z takiej inwestycji wyniesie 9,25 procent w skali roku. Ale uwaga: pod warunkiem że będziemy je wynajmować przez 10 miesięcy w roku. Gdyby to było tylko 5 miesięcy wówczas rentowność spada do 5,8 procent. Przy braku wynajmu pokrywamy inflację.

Inwestowanie w mieszkania ma również minusy. Przez ostatnie 6-7 lat bardzo dużo ludzi decydowało się na inwestowanie w lokale mieszkaniowe licząc na szybkie zyski. Ci, którzy nie zdążyli sprzedać zakupionych nieruchomości w najbardziej odpowiednim momencie, czyli przed 2009 rokiem, teraz je wynajmują lub - w przypadku mieszkań nie wykończonych - czekają ze sprzedażą na lepszy czas. To sprawia, że zarówno przy wynajmie, jak i późniejszej sprzedaży będziemy mieli sporą konkurencję.

Ziemia - zyski dla doświadczonych

Na zakup ziemi powinny decydować się osoby, które mają już jakieś doświadczenie w inwestowaniu w nieruchomości. Wybór odpowiedniego gruntu jest bardziej skomplikowany niż wybór mieszkania. Przede wszystkim musimy zdecydować, czy będzie to działka budowlana czy ziemia rolna. W przypadku pierwszej opcji, mając 500 tys. złotych, nie będziemy mieli zbyt dużego wyboru. W okolicach dużych miast ceny działek budowlanych w ostatnich latach znacznie wzrosły. - Za taką kwotę, w niewielkiej odległości od Warszawy, kupimy działkę wielkości ok 1-2 tys. mkw. Taki zakup nie będzie jednak trafioną inwestycją, bo trudno spodziewać się dalszego wzrostu wartości - mówi Justyna Kaniewska, zarządzająca w spółce Wealth Solutions-Kapitał Ziemski.

Warto natomiast zainteresować się działkami rolnymi, które mogą być przekształcone w działki budowlane. Horyzont takiej inwestycji to przynajmniej 3 lata. Jeśli uda nam się znaleźć atrakcyjny grunt nasze zyski będą zdecydowanie wyższe niż w przypadku inwestycji w mieszkania. Kupując teraz duży grunt rolny będziemy mogli go później podzielić na kilka mniejszych działek i sprzedać z zyskiem (pojedyncze dziHoryzont przynajmniej 3 lata.

Horyzont przynajmniej 3 lata.

O ile na mieszkanie dostaniemy kredyt bez większych trudności, o tyle w przypadku gruntu na pewno się one pojawią. Większość banków nie przyznaje kredytów na działki rolne. Jeśli więc nie mamy gotówki rozwiązaniem może być zaciągniecie pożyczki hipotecznej pod zastaw innej nieruchomości (mieszkania, domu). Taka opcja jest droższa niż standardowy kredyt hipoteczny, a wartość nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie pożyczki powinna być dwukrotnie wyższa niż kwota kredytu. Ziemia (pomijając ewentualne dopłaty bezpośrednie) nie przyniesie nam także bieżącego dochodu, a wręcz przeciwnie: będzie generować koszty (konieczne inwestycje, koszty administracyjne itp.).

Trudny wybór

Z perspektywy indywidualnego inwestora, który ma niezłą pensję ale nie zgromadził znaczącego kapitału korzystniejszy jest wybór mieszkania jako inwestycji. Łatwość przeprowadzenia transakcji, dostępność kredytu i możliwość wynajmu poprawiającego bieżącą płynność - to istotne zalety inwestowania w cztery kąty. Rentowność takiej inwestycji w dłuższej perspektywie nie przekroczy jednak 10 procent w skali roku. Wyższych zysków (20-30 procent rocznie) należy szukać na rynku ziemi. - Samodzielne inwestycje wymagają sporych nakładów kapitału i czasu. Jeśli nie mamy w nadmiarze ani jednego ani drugiego możemy poszukać na rynku pomysłów na wspólne inwestowanie w ziemię. W takim przypadku powierzamy pieniądze ekspertom - mówi Justyna Kaniewska.

Tomasz Czarnecki

Źródło: http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/ ... ie,1537979
____________________________
Nota FORUM-FINANSE.COM:

FORUM-FINANSE.COM powstało z myślą o tych użytkownikach internetu, dla których świat finansów, kredytów i inwestycji jest bardzo ważny, czasem stanowi źródło rozwoju osobistego i inspiracji. Naszą misją jest szeroka edukacja o produktach finansowych i ubezpieczeniach oraz przybliżenie tejże tematyki w możliwie przystępny sposób. FORUM-FINANSE.COM to również społeczność pomagająca sobie wzajemnie w najróżniejszych sprawach – tych prostych dotyczących doradztwa kredytowego, po skomplikowane porady prawne dla osób zadłużonych.

kredyty mieszkaniowe | kredyty gotówkowe | kredyty konsolidacyjne | produkty dla zadłużonych | kredyty samochodowe | karty kredytowe | produkty dla firm | inwestycje | ubezpieczenia |
Źródło: forum-finanse.com/viewtopic.php?t=354


Powered by wordpress | Theme: simpletex | © Thoughts