Fryderyk Chopin opowiadanie

Thoughts

Temat: Dziwactwa
Ja jeszcze uważam ze ludzie tacy jak Fryderyk Chopin nie powinni sie urodziś


A,i nienawidze pisać opowiadań więc w działu proza nienawidze

Źródło: tokiohot3l.fora.pl/a/a,936.htmlTemat: NAJDŁUŻSZE URODZINY CHOPINA W KĘDZIERZYNIE - KOŹLU
Z okazji 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina w dniach od 22 lutego do
1 marca 2010 roku w Warszawie odbył się najdłuższy chopinowski koncert świata, który okazał się być niebywałym sukcesem.
Warszawskie „Najdłuższe Urodziny” będą miały swoją kontynuację.
28 marca 2010 roku Kędzierzyn – Koźle będzie kolejnym miastem, w którym na żywo będziemy mogli posłuchać klasycznych, jazzowych i innych prawdziwie spontanicznych oraz warsztatowo rzetelnych, wspaniałych interpretacji kilkudziesięciu wykonawców.
„Najdłuższym Urodzinom w Kędzierzynie – Koźlu” towarzyszyć będzie projekt multimedialny fotografika Pana Tomasza Kwiatkowskiego - "Chopin. Opowiadania”.
Dodatkową atrakcją wydarzenia będzie spektakl poetycko – muzyczny w wykonaniu Pani Haliny Rowickiej – Kalczyńskiej, Pana Krzysztofa Kalczyńskiego oraz Pani Marty Gozdeckiej.
Zapraszamy w niedzielę w godzinach od 10.00 do 22.00 do Sali Teatralnej Hotelu Centralnego.
Źródło: kedzierzyn-kozle.net/viewtopic.php?t=1994


Temat: Festiwal Kultury Chrześcijańskiej
XII Festiwal Kultury Chrześcijańskiej

22.10.2008

Tradycyjnie od jedenastu lat, w Dzień Zaduszny, 2 listopada, w Łodzi rozpoczyna się Festiwal Kultury Chrześcijańskiej. W tym roku impreza odbędzie się po raz dwunasty.

Program festiwalu, który trwać będzie dwa tygodnie, wypełniają wernisaże wystaw plastycznych, spektakle teatralne i koncerty. Będzie również konferencja: "Wybrane problemy komunikacji interpersonalnej dla artystów. Budowanie relacji Mistrz - Uczeń", przygotowana przez księdza Pawła Sobierajskiego - osobę dość niezwykłą.

Ksiądz Paweł Sobierajski jest bowiem nie tylko kapłanem, ale również śpiewakiem, psychologiem i pedagogiem. Pracuje jako duszpasterz akademicki Diecezji Sosnowieckiej, wykładowca Sosnowieckiego Wyższego Seminarium Duchownego i Wyższej Szkoły Pedagogiczno-Filozoficznej "Ignatianum" w Krakowie oraz katowickiej Akademii Muzycznej, gdzie prowadzi klasę śpiewu solowego. Jest absolwentem Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (doktor nauk pedagogiczno-teologicznych), Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (doktor sztuk muzycznych - wokalista) oraz Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (psycholog muzyki). Spotkanie z takim człowiekiem z pewnością będzie interesujące.

Wśród atrakcji festiwalowych ksiądz Waldemar Sondka, dyrektor festiwalu i duszpasterz środowisk twórczych w Łodzi, zapowiada międzynarodowy projekt muzyczny Wolfganga Muthspiela (Austria, Norwegia, Niemcy, Szwajcaria), w którym wystąpią: Rebekka Bakken, Dhafer Youssef, Markus Stockhausen, Claudio Puntin i Wolfgang Muthspiel (10 listopada w archikatedrze).

Sympatycy muzyki flamenco będą mogli natomiast uczestniczyć w koncercie "Misa Flamenca", w którym wystąpią artyści z Hiszpanii i Kuby: Carlos Pinana Conesa, Miguel Angel Orengo Vicente, Francisco Javier Pinana Conesa, Armando Garcia Fernandez, Lesster Frank Mejias Ercia, Serafin Rubens Petion, Herbert Perez Jones, Romani Cana Flores (6 listopada, kościół pw. Matki Boskiej Zwycięskiej).

Z koncertowych rewelacji czeka nas jeszcze koncert znanej już w Łodzi Harriet Lewis i Jazz Band Ball Orchestry (zagrali w tym roku podczas gali wręczenia nagród jazzowych Stowarzyszenia Melomani). Muzycy z koncertem pieśni gospel wystąpią w kościele środowisk twórczych. Atrakcją może być także występ zespołu Shahinaz z Maroka, który zaprezentuje się w repertuarze marokańskich pieśni sakralnych.

Jak co roku na festiwalu pojawi się Polski Teatr Tańca. Na scenie Teatru Powszechnego zobaczymy dwa przedstawienia (11 i 12 listopada): "Beatus vir qui..." w choreografii Pauliny Wycichowskiej i "36,5 C" w choreografii Magdaleny Reiter. "Kain i Abel" to tytuł spektaklu w reżyserii i choreografii Horvatha Csaby z Hungarian Art of Movement Company z Węgier.

13 listopada w atelier Opus Filmu występować będzie Teatr im. Modrzejewskiej w Legnicy, z przedstawieniem w reżyserii Jacka Głomba "Łemko". Sympatycy Teatru im. Witkacego z Zakopanego będą mieli okazję obejrzeć adaptację pięknego opowiadania Paera Lagerkvista "Barabasz" w reżyserii Andrzeja Dziuka, z muzyką Pawła Steczkowskiego. Leszek Mądzik pokaże podczas festiwalu spektakl "Tygiel" z muzyką Arvo Paerta.

Ksiądz Waldemar Sondka nie ukrywa, że nadal nie udało mu się zgromadzić wszystkich potrzebnych festiwalowi pieniędzy.

- Potrzebujemy pół miliona, mamy 350 tysięcy złotych - mówi ks. Sondka. - Coraz trudniej o sponsorów, jeśli ta tendencja się utrzyma, to za rok festiwal może ograniczy się tylko do trzech dni, rozbitych na kolejne niedziele.

Na liście sponsorów tegorocznego festiwalu znajdują się m.in. Teatr im. Jaracza, Teatr Powszechny, Łódzki Dom Kultury, Opus Film, Urząd Miasta Łodzi (wsparł festiwal 100 tys. zł) oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (dało 25 tys. zł).

Koniecznie należy jeszcze odnotować, że wstęp na wszystkie festiwalowe imprezy jest wolny. Widzowie wchodzą za okazaniem darmowych zaproszeń, które wydawane będą w biurze festiwalu od soboty, 25 października, od godz. 10. Jedna osoba może otrzymać zaproszenie maksymalnie dla dwóch osób. To jedyny w Łodzi tak duży festiwal zapraszający widzów bezpłatnie.

Festiwal, zgodnie z tradycją, zainauguruje msza święta zaduszkowa, której przewodniczyć będzie ks. abp Władysław Ziółek, mecenas i patron festiwalu.

Michał Lenarciński - POLSKA Dziennik Łódzki
Źródło: mojalodz.fora.pl/a/a,922.html


Temat: Wiersze, opowiadania, teksty piosenek...
W tym temacie można wklejać wiersze, opowiadania, teksty piosenek oraz inne utwory pisemne, które napisaliście. Oto moja praca na konkurs o Bydgoszczy:

Jest rok 2158. Znajdujemy się w mieście Bydgoruń, znanym także jako Dwumiasto Bydgoszcz-Toruń. Kiedyś były to dwa oddzielne miasta. Zostały połączone dopiero 19 lat temu. Teraz zacznijmy naszą wycieczkę. Jesteśmy przy ulicy Marie Curie-Skłodowskiej. Obok nas stoi wybudowany 5 sekund temu biurowiec teleportacji. Teraz skręcamy w ulicę Stanisława Moniuszki. Po lewej stronie widzimy, jedyne w całej Polsce, kosmiczne lotnisko. Lądują tutaj: Marsjanie, Neptunianie, Wenusjanie oraz mieszkańcy Merkurego. Z drugiej strony ulicy jest kościół Jana Pawła II. W środku znajduje się Jego holograficzny portret oraz holograficzne odtworzenie najważniejszych momentów w Jego życiu. Kościół ma bardzo przestarzałą technologię. Wkrótce ma nastąpić kilka zmian, między innymi zostanie tam umieszczony Robo-papież.
Wchodzimy w ulicę Fryderyka Chopina. Po prawej stronie mamy szkołę nr 86547. Dzieci, na rozpoczęcie roku szkolnego, otrzymują tam samouczące kaski oraz książki z holograficznym nauczycielem, który codziennie przesyła rodzicom wiadomości o postępach w nauce. Z badań wynika, że to jedna z najskuteczniejszych metod.
Skręcamy w ulicę Jagiellońską. Przechodzimy teraz obok dumy całej Europy, Szpitala im. Marii Teresy. Jest to najbardziej nowoczesny szpital na całym świecie. Znajdują się tam: robo-pieleńgniarki, robo-lekarze, leki na większość chorób znanych ludzkości, aparatura zdolna utrzymywać lub pobudzać ludzi do życia, a także absolutna rewelacja - strzykawki, dzięki którym zastrzyk wcale nie boli! Po drugiej stronie jest laboratorium, w którym zostały wynalezione te wszystkie cudowne lekarstwa oraz maszyny. Powstają tu również inne wynalazki np. roboty zdolne samodzielnie wykonać zakupy, najróżniejsze zabawki dla dzieci, nowe gatunki komputerowych roślin.
Wchodzimy w ulicę Fordońską. Po prawej stronie mamy straż pożarną. Pracują w niej tylko roboty, ponieważ kiedy pracowali tu ludzie, statystycznie mieliśmy 49% więcej pogrzebów niż teraz (oczywiście roboty są ognioodporne). Po lewej stronie widzimy posterunek policji. Został zbudowany, w 2095, kiedy przestępczość w Europie, a szczególnie w Polsce, była bardzo wysoka. Wtedy w naszym kraju powstało aż 41857 posterunków policji.
Jesteśmy przy ulicy Łęczyckiej. Przechodzimy obok banku „Money” założonego przez szalonego milionera. To właśnie dlatego sufit jest tam podłogą, a podłoga hologramem.
Wracamy na ulicę Marie Curie-Skłodowskiej. Zanim wkroczymy do biurowca teleportacji, zwiedzimy jeszcze sklep ze zwierzętami. Mamy tutaj: psiomara, lasermura, ujkawoda i wiele innych, o których opowiemy państwu kiedy indziej, ponieważ sposób w jaki uzyskano te gatunki, to historia na bardzo grubą książkę. Powiedzmy tylko, że psiomary potrafią przyjmować absolutnie niewidzialną postać, lasermury znakomicie radzą sobie z cięciem ścian i zwykle są zatrudniane przy remontach (choć, co dość zaskakujące, doskonale nadają się też do opieki nad dziećmi) a ujkawody mają tylko jedną zaletę: pływając po wodzie śpiewają „ujka, ujka, ujka-ka”, czym potrafią rozbawić do łez największych mruków.
Teraz kierujemy się do na drugą stronę ulicy, do biurowca teleportacji. Za minutę będziemy w Toruniu. Chwilka cierpliwości… O właśnie.

Część druga pojawi się jak tylko uwolnię się od siostry.
Źródło: swinkimorskie.org/sforum/viewtopic.php?t=9262


Powered by wordpress | Theme: simpletex | © Thoughts